Hydroizolácia bazénov

Tekutá guma ALFEMA ALF TG500 modrá na bazény je určená na povrchovú úpravu betónových plaveckých bazénov, okrasných záhradných jazierok a nádrží. Je možné ju použiť aj na povrchovú úpravu betónu, skarbonizovaných omietok, vlákno-cementu a asfaltových plôch. Tekutá guma sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči poveternostným vplyvom, pôsobeniu vody, teplotným nárazom a dobrou odolnosťou voči oderu.

ALF TG500 je tekutá elastická membrána vyznačujúca sa vysokou kvalitou, vyvinutá na báze polymérnych živíc na vodnej emulzii so zmäkčovadlami.

Výrobok sa dodáva vo forme monokomponentnej vodeodolnej pasty s ochrannými účinkami, ktoré vďaka svojej tixotropnosti (polotuhá gélovitá zlúčenina) môže byť veľmi ľahko aplikovaná ako na horizontálne plochy, šikmé plochy, tak i na vertikálne plochy.

ALF TG500 je možné aplikovať na povrchy vyrobené z betónu, cementu a na cementové nátery, krytiny z eternitu, tehlového materiálu, na kovové, drevené, polystyrénové a polyuretánové povrchy, na okapy ako z plechu, tak i z plastu, na žľaby.

Použitie materiálu ALF TG500 má mnoho výhod, napr.:

  • jednoduchosť aplikácie a jeho šetrnosť,  jedná sa o tekutý výrobok, ktorý je  pripravený okamžitému k použitiu;
  • nejedná sa o škodlivú látku, je bez zápachu a netoxický, preto že sa jedná o výrobok na báze vody a je  nehorľavý;
  • umožňuje rýchle a ľahké opravy, ktoré môžu byť prevedené aj lokálne;
  • vytvára plynulý film, bez spojov alebo prerušenia, čo zaručuje výbornú priľnavosť ďalších aplikačných vrstiev

Povlak vytvorený za použitia materiálu ALF TG500 sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou voči atmosférickým činidlám, UV žiareniu, odolnosti voči veľkým teplotným výkyvom (či sa jedná o veľmi nízke, alebo veľmi vysoké teploty), odolnosti voči chlóru, smogu, priemyslovému prostrediu a morským vplyvom.

ALF TG500 je vhodný k záverečnému oplášteniu bazénov, jazierok, nádrží, cisterny, nádob a pod., hlavne miesta, kde je povrch v stálom kontakte s pitnou vodou (podľa certifikátu vydaného v laboratóriu CHELAB SRL a skúšok č. 24290 zo dňa 18/09/2000 v súlade so znením  DPR 236/88).

PRÍPRAVA

K dokonalému ošetreniu plochy je nutná dôkladná príprava základov v súlade s nasledujúcim popisom:

  • je dôležité riadne očistiť povrch – je treba odstrániť prach, zeminu, povlak a zbytky cementového mlieka, tak isto je nutné odstrániť cudzie neukotvené telesá, za použitie mechanických prostriedkov, kartáčov a škrabiek za účelom ošetrenia plochy k vhodnému naneseniu materiálu ALF TG500
  • je vždy doporučené vodné umytie plochy

APLIKÁCIA

ALF TG500 sa nanáša za pomoci štetca, valca alebo nástrekom. V prípade potreby je možné prvú vrstvu zriediť 5 % čistej vody. Je doporučené minimálne 2 až viac vrstiev nanesené krížom pri aplikácii, s tým, že prvá vrstva musí byť riadne uschnutá pred nanesením ďalších vrstiev. Konečná hrúbka materiálu ALF TG500 nesmie nikdy byť menšia ako1 mm, a to z dôvodu konzistentného a účinného opláštenia. Čím hrubšia vrstva finálnej vyschnutej vrstvy, tým je odolnejšia.

Použitie výrobku ALF TG500 je univerzálne, vzhľadom k pastovitému zloženiu hmoty, môže sa nanášať bez zvláštnych komplikácii na akýkoľvek druh povrchu, aj keď sa jedná o nepravidelné a nerovné plochy (úkon, ktorý v prípade použitia klasických pásov môže byť veľmi nákladný). Pre lepšiu adhéziu (priľnavosť) podkladu odporúčame penetráciu.

Staré impregnácie: ALF TG500 je ideálnym výrobkom určeným k oprave. V týchto prípadoch je doporučené použiť geotextíliu min.100g/m2, a to za účelom vytvorenia „vystuženia membrány v celosti“. Pri aplikácii prvej vrstvy ALF TG500 je doporučené premočiť textíliu. Po zaschnutí prvej vrstvy (zhruba po 24hodinách pri teplote 20°C a 65% vlhkosti vzduchu) je aplikovaná druhá vrstva s tým, že je nutné si overiť úplné ponorenie textílie. Je potreba dbať na spojenie jednotlivých spojov textílie jej úplným prekrytím najmenej 5 cm. Pri finálnom vyschnutí materiálu ALF TG500 nesmie byť vidieť textíliu.

Krytiny z plechu, ocele, hliníku, medi: v oblastiach s prítomnou hrdzou, je treba dôkladne odstrániť, je odporúčané naniesť jednu vrstvu antikorózneho prostriedku (odporúčame penetráciu). Po dôkladnom zaschnutí antikorózneho prostriedku sa aplikuje materiál ALF TG500 v dvoch vrstvách.

Je odporúčané ošetriť samostatné existujúce spoje medzi plechmi krytiny, a to z dôvodu, že môže dôjsť k značnému posunu týchto miest v dôsledku zmeny teplôt / odporúčame Butyl pásku alebo textíliu 100g/m2/.

UPOZORNENIE

neaplikovať ALF TG500 pri teplotách nižších než +5°C a v prípade blížiaceho sa dažďa
ALF TG500 je vhodný používať k vnútornému ošetrovaniu bazénov, nádrží, fontán atď. len spoločne s hydroizolačnou stierkovou izoláciou, ktorá je odolná voči spodnej vode, vlhkosti (odporúčame dvojzložkovú hydroizoláciu RAIN PLASTO FLEX alebo vodostavebný betón)
v prípade, že ALF TG500 bude aplikovaná na bitumenové pásy alebo asfalt, je nutné, aby tieto podklady boli dobre očistené od oleja a mastnoty

POZOR! NERIEDIŤ MATERIÁLY !!!