Hydroizolácia pivníc, základov a spodnej stavby

Vzhľadom k nevýhodám asfaltových a ostatných lepených pásov, akými sú najmä nedostatočná rozťažnosť a paropriepustnosť, veľká váha a tým i zaťaženie a v neposlednej rade nespočetné množstvo spojov a detailov, ktoré sú vždy najrizikovejším faktorom na ploche, bol vďaka novým technológiám vyvinutý systém ALFEMA, ktorý predchádza vyššie uvedeným problémom, schopný nanášania na ploché i tvarované strechy, vrátane úžľabia s neobmedzenými možnosťami tvarovania na vertikálne prvky.

„Tekutá hydroizolácia Alfema” je hydroizolačný systém prepracovaných postupov a technických riešení s použitím talianskych, kanadských a anglických materiálov, preverené dlhoročnou praxou a množstvom referencií. Vytvára BEZSPOJOVÚ monolitickú hydroizoláciu – striekanú alebo natieranú vodotesnú strešnú membránu s jedinečnými vlastnosťami. Základ systému tvorí jednozložkový materiál „tekutá guma“ vyrábaný na základe jedinečných patentovaných technológií.

img-page

Použitie

Uplatnenie nachádza pri opravách a kompletných sanáciách zatekajúcich plochých a šikmých striech, ktoré sú tvorené asfaltovými izolačnými pásmi, modifikovanými asfaltovými pásmi, gumovými či PVC fóliami, trapézovými plechmi či sendvičovými panelmi, ale aj pri tvorbe nových striech, izolácií balkónov a terás, spodných stavieb, bazénov, kúpeľní…

Realizujeme ako lokálne opravy, tak aj celkové rekonštrukcie, ktoré naviac môžeme vykonať postupne po napr. ročných etapách.

Technologické riešenie Alfema naviac umožňuje opravovať strechy, bez nutnosti demontáže existujúcich nefunkčných asfaltových pásov či PVC fólií, čo šetrí náklady.

Materiál je možné aplikovať na podklady:

drevo, betón, plech, asfaltové pásy, šindeľ, fólie, EPDM, polystyrén, PVC, železné konštrukcie, pozinkované materiály, plast, sadrokartón

Všeobecné použitie materiálu ALFEMA

  • hydroizolácia strechy – ploché aj šikmé
  • hydroizolácia balkónov, hydroizolácia terás
  • hydroizolácia bazénov
  • hydroizolácia spodnej stavby
  • hydroizolácia stien a podlahy
  • hydroizolácia kúpeľní, hydroizolácia sprchových kútov
  • hydroizolácia pivníc atď.
  • hydroizolácia rôznych detailov

Hydroizoláciu môžete použiť na opravu ale aj na novostavbu.